Svátek má: Otýlie

Politika

Velikost textu:

Pohlreichovi je Česko malé

Pohlreichovi je Česko malé

Druhá vlna koronavirové epidemie má mnoho tváří, se kterými bude spojována, někdy pozitivně, někdy negativně. Pro novináře téměř ráj na zemi. Jedním z oblíbenců se stal populární kuchař Zdeněk Pohlreich.

Zdeněk Pohlreich
5. prosince 2020 - 09:01

Oproti první vlně trochu utlumil svoji rétoriku, dokonce začal vyvářet i na rozvoz, čímž na jaře ještě silně pohrdal. O důvod navíc rozdat rozhovory. K tomu propagace nové knížky, pravda, některé téměř identické obrázky už čtenář mohl při namátkovém hledání spatřit na internetu ještě před vydáním, ale v této době se jedná o naprostou banalitu.

Věhlas kvality jídel na rozvoz se donesl i k našim nejvyšším představitelům na Hrad, Pohlreich navíc má rád a umí dělat klasickou českou kuchyni, která lahodí chuťovým buňkám pana prezidenta. A tak se dobereme skutečného důvodu návštěvy Martina Nejedlého v Moskvě. Kdepak, žádná jaderná elektrárna nebo špioni, ale podpis cateringové smlouvy s Kremlem, obsahující exkluzivitu na neruská jídla.

Jako bonus bude Zdeněk Pohlreich vyvářet speciální krabičkovou stravu pro Roskosmos, což je vládní agentura pro kosmické aktivity. Úspěch našeho kuchaře je o to větší, že v přímém souboji dokázal porazit i čínskou a indickou konkurenci. Od ledna příštího roku tak bude na oběžné dráze k mání česká kuchyně, což potvrdil sám Pohlreich v rozhovoru pro internetový server Sputnik, lídra žebříčku dezinformačních serverů.Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co si právě čtete, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N .T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak se stalo, že Prvnízprávy.cz pečou Kachnu na sobotu...

(rp,pst,prvnizpravy.cz,foto:arch.)